Музеї школи

Сучасні аспекти патріотичного виховання учнівської молоді через засобирозвиткумузейноїсправи в нашій школі«Xто не знає минулого, той не вартий майбутнього» , – стверджував Максим Рильський. У стінах школи з метою дослідження історії та культури рідного краю створено три кімнати-музеї.

Музей бойової слави Катерини Зеленко відкрито 1978 року з ініціативи шкільного товариства охорони пам’яток історії та культури. Учні зібрали матеріал про життя й подвиг льотчиці. Це книжки, статті про героїню, листи її сестер і однополчан, фото, картини, а також уламки літака, знайдені на місці його падіння. Роботу музею координує рада музею на чолі з учителем історії К. Щербак. Виходить журнал «Згадаємо всіх поіменно» про бойові звитяги односельців, влаштовуються виставки «Сумщина в полум’ї війни», «Дорога болю» та інші.Кімната-музей видатного українського скульптора, кінорежисера, драматурга Івана Кавалерідзе перенесена з рідного села Новопетрівки у квітні 2005 р. Мешканці Анастасівки й Новопетрівки зібрали цінний матеріал про життєвий і творчий шлях І.Кавалерідзе. Тут є твори, особисті речі митця, сувеніри від його шанувальників, книжки, подаровані з Київського музею-майстерні і Благодійного фонду І.Кавалерідзе, альбоми народного мистецтва, спогади і роздуми видатних письменників і художників, виписки з центрального державного архіву. Роботу цього музею координує його рада під керівництвом бібліотекаря школи Н.Палун, Учні постійно працюють над поповненням експонатів музею для увічнення пам’яті видатного митця.
Рідний край… Починається від батьківського порога, калини, барвінку в садочку вишневім. А ще – з прадавніх коренів роду. Молодь має знати, вивчати, шанувати наше минуле. У Анастасівці живуть люди, які свято бережуть і розвивають українські традиції, зберігають сімейні реліквії. Саме з їх допомогою школа створила музей народознавства, яким керує вчитель української мови і літератури Г. Шелудько.За майже 10-літню історію музею надійшло чимало старожитностей. Невелика зала відображає цілий світ життя і побуту наших пращурів. У музеї проводять уроки народознавства, сюди навідуються вихованці інших шкіл Роменщини й області.
Кiлькiсть переглядiв: 322

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.